wtorek, 14 stycznia 2020

Kartka z jednorożcem - quilling konturowy


Moja inspiracja na blog sklepu Na Strychu 


Dziś pokażę Wam trochę inny rodzaj pracy z  paseczkami.  Będzie to quilling konturowy. Nie należy on do najłatwiejszych, ale warto zadać sobie ten trud.

Potrzebne nam będą:
paski 3 mm mix kolorów
paski 3mm mix różowy
baza na kartkę w kształcie kwadratu 14/14 cm
- pasujący do bazy kawałek scrapowego papieru, u mnie w kolorze bladego różu
klej
- nożyczki
dłutko
pęseta


Przygotowuję obrazek, który będę obklejać paskami. Można go odrysować od wzoru dłutkiem lub samemu narysować. Powstaną wgłębienia w które będę przyklejała paski. (Można też wydrukować taki obrazek i rozjaśnić w programie lub na ksero, aby linie nie były bardzo widoczne. Wtedy od razu robimy to na właściwym papierze, który chcemy użyć do pracy.)Zaczynamy przyklejanie
Przyklejać paski można na dwa sposoby. Pierwszy: przytrzymujemy pęsetą pasek lub element, który chcemy użyć. Maczamy w kleju. Jeśli na pasku mamy go za dużo kleju dotykamy nim o czysty papier lub tak jak u mnie o plastikowy talerz aby zdjąć nadmiar.


Przyklejamy. Staram się to robić jak najdokładniej, aby nie zostawały ślady kleju. Pomimo, że po wyschnięciu zrobi się on przezroczysty, to jednak będzie się błyszczał mało estetycznie.
Przyklejamy. Staram się to robić jak najdokładniej, aby nie zostawały ślady kleju. Pomimo, że po wyschnięciu zrobi się on przezroczysty, to jednak będzie się błyszczał mało estetycznie.


Drugi sposób: bardzo delikatnie smaruję to miejsce w które chcę przykleić pasek. Robię to wykałaczka lub igłą.

Pomagając sobie pęsetą przyklejam pasek.


Moja kartka wydała mi się bardzo blada, więc przetarłam brzegi kartki z jednorożcem poduszką z tuszem do embossingu, posypałam to miejsce różowym pudrem i roztopiłam go nagrzewnicą.


 Pod nasz obrazek przyklejam pianki z dystansem i przyklejam na bazę.


 Moja kartka dla dziewczynki kochającej jednorożce gotowa!
Pozdrawiam!
Agnieszka

10 komentarzy:

 1. Szczęka mi opadła! Ale podziwiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna karta powstała. Quilling konturowy jest chyba trudniejszą odmianą quillingu, a na Twoim kursie wszystko wygląda na takie proste :-) Podziwiam Twoje prace, są perfekcyjne :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale cudny !!! podziwiam Cię bo ja nie miałabym cierpliwości do tak precyzyjnego klejenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna, baśniowa kartka, Aguś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aga cudny jest ten konturowy jednorożec. Dzięki za fajny kursik warto zapamiętać bo quilling konturowy do łatwych nie należy. Kiedyś próbowałam ale nie byłam w stanie okiełzać nadmiaru kleju :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny wzór! Niesamowite kolorki! Zachęciłaś mnie, żeby spróbować w końcu tej techniki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale, super kartka. Wygląda jak prawdziwy jednorożec. Mała dama napewno będzie zadowolona z takiej kartki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniała karteczka. Quilling konturowy od dawna mnie nęci, ale jakoś nie było sposobności. Dzięki za fajny kursik. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Pudełko na krówki

Witajcie! Dziś też będzie papier ale w odrobinę innym wydaniu. W sobotę dzwoni do mnie koleżanka: -Słuchaj, nie zrobiłabyś mi pud...