niedziela, 16 sierpnia 2020

Zapomniane serce


Witajcie!
Jakiś czas temu robiłąm serce zawieszkę ale zapomniałąm je tutaj dodać, tak więc dziś nadrabiam zaległości.
Byłą to moja inspiracja dla blogu sklepu Na Strychu.

Dziś będzie przerywnik od kartek. Zawieszka będzie w kolorze niebieskim.  Do jej zrobienia potrzebuję przede wszystkim serca ze sklejki i papier scrapowy. U mnie to są papiery od ScrapAndMe z kolekcji Celebrations Blue oraz dodatki z arkusza do wycinania .


Z papierów wycinam 2 serca. Jedno wielkości bazy, drugie o centymetr mniejsze. Wycinam elementy z arkusza, przygotowuję też pasujące tekturki, które będą stanowić tło.


 Zrobię sobie teraz kwiaty quillingowe. Tym razem będą bardzo proste, ale pasujące do papierów. Użyję pasków o szerokości 3mm w kolorze lawendowym. U mnie jeszcze została resztka z niebieskiego zestawu, ale w sklepie można je także dostać jako pojedynczy kolor; potrzebna będzie igłaklej i nożyczki


 Paski przecinam na pół, zwijam ciasny krążek. Przyklejam końcówkę. Ja swój klej przelewam zawsze do buteleczek z aplikatorem. Jest to o wiele bardziej wygodniejsze, a do tego cienka końcówka ułatwia prace - tym bardziej, że quilling wymaga precyzji.
                 Dłutkiem lub przy pomocy szablonu kołowego kształtuję moje krążki. Następnie ściskam z jednej strony i płatek gotowy. Z 5 takich płatków kleję kwiatek.

 Moim wyciętym z papieru sercom przejeżdżam nożyczkami po krawędziach, aby je trochę zniszczyć. Przyklejam klejem większe papierowe serce na bazę ze sklejki. Na taśmę piankową przyklejam mniejsze serce. Na mniejszym sercu przy pomocy wyciętych elementów, tekturki, kwiatów i elementów z wykrojnika buduję kompozycję.


 Na koniec dodaję wstążkę, napis i całość chlapę delikatnie gesso. Moja serduszkowa zawieszka gotowa.Pozdrawiam niedzielnie.
Agnieszka.

4 komentarze:

  1. Bardzo ładne serce i, że kolor niebieski mu pasuje to niecodzienny widok. 💙❤️

    OdpowiedzUsuń
  2. Aga jak zwykle cudnie a te małe kwiatuszki mnie zauroczyły. Świetny kurski i samo serduszko jest piękne.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Okrągła kartka dla dziewczynki

Hej, hej! Dziś kartka troszkę w innym formacie. Jest to urodzinowa dla dziewięciolatki. Nie robiłam nigdy okrągłych kartek, chyba że bombki....